İstanbul Hareketli Küpeşte

Şubat 28, 2016by 0

 

İstanbul, Türkiye’de yer alan 81 ilden biridir. Kalabalık, ekonomik ve kültürel açıdan önemli bir ildir. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa’daki bölüme Avrupa Yakası, Asya’daki bölümüne ise, Anadolu Yakası denmektedir. Şehir ticaret, sanayi, ulaşım, turizm, eğitim, kültür ve sanat merkezi olma özelliğini hala sürdürmüştür. İstanbul’un toplam 39 ilçesi vardır. Günümüzde hala pek çok turistin gelip gördüğü güzelliklere sahiptir. Ziyaret edilen yerler arasında Topkapı Sarayı başı çekerken, hemen arkasından Ayasofya Müzesi gelmektedir. İstanbul’un ziyaret edilen merkezi konumundaki yerler; Fatih, Beyoğlu, Eyüp, Beşiktaş, Sarıyer; Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy, Üsküdar ve Adalar turizm açısından zengin merkezler arasında yer almaktadır. Bunların dışında İstanbul’a geldiğinizde gitmeden önce gömeniz gereken yapılar ve meydanlar bulunmaktadır. İstanbul Surları, Dolmabahçe Sarayı, Haliç, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Çırağan Sarayı, Galata Kulesi, Taksim Meydanı, Sultanahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı, Kadıköy Rıhtım Meydanı. Kültürel açıdan her geçen gün zenginleşen şehir, sahne ve güzel sanatlar, alışveriş yerleri, restoranlar ve gece hayatı ile de dikkat çeken illerden biridir.

 

Hareketli küpeşte sistemi dış mekânları kapatmak mümkündür. Özellikle cafe, restoran gibi alanların dış mekânlarını da soğuk havalarda kapatılıp, sıcak havalarda açılarak kullanılabilir. Bu sayede mekâna ekstra alan katabilir. Bu sistem daha şık ortamların oluşmasına neden olur. Hareketli olma özelliği sayesinde, havalandırma ihtiyacı anında yarım da açılarak kullanılabilir. Küpeşte kalınlığı sayesinde zarar görmeden uzun süre kullanımı mümkün kılmaktadır. Açık mekânı olan her işletmeci için çok doğru bir tercihtir. Küpeşte ile istediğiniz alanları kapatabilirsiniz. Ölçüsü alınan ve alana uygun yapılan sistemin montajı bittikten sonra rahatlıkla kullanılmaya başlanabilir. Rüzgârı, soğuğu önlemek amacıyla kış bahçesi gibi alanlarda da kullanmak mümkündür. Hareketli küpeşte sistemi ile istenildiğinde alanlar tamamen açılabilir ya da yarım olarak da kullanılabilir. Hareketli küpeşte sistemine sahip her mekânın, dış alanından büyük ölçüde yararlanılabilir. Mekan sahibi dış ortamlarda kullandığı bu sistem ile, daha geniş alanlar oluşturarak, daha çok müşteri için alan sağlayabilir. Akla kışın kullanımına daha uygun gelen bu sistem aslında, yaz aylarında da açık alan olarak kullanılabilir. Bu sistem herkese 4 mevsim yaz keyfi yaşatır. İkili ya da üçlü açılma sistemi ile yapılır. Sabit kısımlar 10 mm, hareketli alanlar ise 6 mm kalınlığındadır. 2,5 metre üzerindeki sistemler, üç eşit parçaya bölünerek yapılır. Firma kalın ve zarar görmeyen malzemeden yaptığı küpeşteyi, uzun yıllar kullanımı garantilemektedir.

 

 İstanbul hareketli küpeşte sistemlerinin yaygın kullanıldığı yerdir. Gittiğimiz her mekânda küpeşte sistemleri ile karşılaşmak mümkündür. İstanbul gibi kalabalık bir şehirde, mekânların daha çok alana ihtiyacı olmaktadır. Mekânın küçüklüğü, büyüklüğü fark etmeksizin bu sistemle daha da büyümesi, hem herkesin tercih sebebi olur hem de, mekân işletmecisi için daha çok müşteriye ulaşabilmektir. Küçük ve kalabalık mekânları birçok kişiyi boğar. Böyle bir sistemin kurulmasına müsait her mekânın alanlarını genişletmesi için küpeşte sistemi doğru tercihtir. Büyük alanların kullanımına gerek olmadığı anlamına gelmez. Bir alan büyük ise ve fazla ziyaret edilen bir mekân ise, bunu daha da genişletmek mümkündür. Son zamanlarda kapalı mekânlarda sigara içilmesi yasaklanmıştır. Birçok mekânda kapalı alanda sigara kullanımını önlemek amacıyla bu sisteme başvurmuştur. Böylelikle sigara içmeyen kişiler için alan oluşturmuştur. Küpeşte sistemlerinin yaygınlaşması ile pek çok mekânda bu sistemle karşılaşabiliyoruz. Her anlamda rahat ve şık bir hava katan bu sistem mekânların da mekân seçimi yapanlarında tercih sebebi olmuştur.

 

 

 

Etiketler :  İstanbul hareketli küpeşte ,Motorlu küpeşte, İstanbul Motorlu Küpeşte, Ankara Motorlu küpeşte ,Bursa hareketli Küpeşte ,Bursa Motorlu Küpeşte, İzmit Motorlu Küpeşte ,İzmit Hareketli Küpeşte ,İstanbul Giyotin Cam,Kadıköy Motorlu Küpeşte , Kadıköy Hareketli Küpeşte , Kadıköy Giyotin Cam 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *