Ankara Hebeşibe

Ocak 18, 2016by 0

Ankara Hebesibe

 

Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık ikinci şehridir Ankara. Nüfusu 2014 yılı itibarıyla 5.150.072 . Coğrafi olarak Türkiye’nin merkezinde bulunur ve Karadeniz Bölgesi’nde kalan kuzey kısımları hariç, büyük bir bölümü İç Anadolu Bölgesin’de yer alır. Ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı Çankırı, Bolu, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Eskişehir ve Konya illeri ile çevrilidir.

 

Ankara’nın başkent ilan edilmesinden sonra şehir hızla gelişmiş ve günümüzde Türkiye’nin en kalabalık ikinci ili olmuştur. İlk yıllarında ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan şehrin topraklarının yarısı günümüzde tarım amaçlı kullanılmaktadır. Ekonomik yönelim büyük ölçüde ticaret ve sanayiye dayalıdır. Tarım ve hayvancılıkta ise talep giderek azalmaktadır. Ankara ve yakınlarındaki gerek özel sektör gerek kamu sektörü yatırımları, diğer illerden büyük bir nüfus göçünü sağlamıştır. Cumhuriyetin kurulduğu yıldan günümüze, nüfusu Türkiye nüfusunun iki katı oranda artmıştır. Nüfusun ortalama üçte ikisi memuriyet, ulaşım, haberleşme ve ticaret benzeri işlerde, üçte biri sanayide, %2’si ise tarım alanında çalışır. Günümüzde ise en çok savunma, metal ve motor sektörlerinde yatırım yapılmaktadır. Sanayi, özellikle tekstil, gıda ve inşaat sektörlerinde yoğunlaşmıştır. Türkiye’nin en çok üniversiteye sahip ili olan Ankara’da ayrıca, üniversite mezunu kişi oranı ülke ortalamasının iki katı kadardır. Bu nüfus, teknolojik yoğunluklu yatırımların gereksinim duyduğu iş gücünü oluşturur. Ulaşım ise otoyollar, demir yolu ve hava yoluyla Türkiye’nin diğer şehirlerine ulaşılır.

 

Tarihi en az 10 bin yıl önceye, Taş Çağı’na ulaşan Ankara, tarih öncesinden günümüze dek bir çok medeniyeti ev sahipliği yapmıştır. Persler, Frigyalılar, Lidyalılar, Hititler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve Türkiye Cumhuriyeti, il topraklarını kontrol altında tutmuştur. Tektosagların ve Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara ve Frigyalıların başkenti olan Gordion, il sınırları içinde bulunur.

 

İlin Batı Karadeniz’de yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük bir kısmı İç Anadolu’da yer alır ve kara iklimine sahiptir. İl dışındaki toprakların büyük bir kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı biçimde platolardan oluşur. Şehrin birçok yerinde doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. Şehrin adını taşıyan keçisi, tavşanı ve kedisi dünyaca bilinir, çiğdemi, armudu, Ankara tavası, Kızılcahamam ve Beypazarı’nın maden suyu ise ülke çapında tanınır.

 

Gerek tarihiyle ve gerek güzellikleriyle saymakla bitiremeyeceğimiz bu ilimizin, yeni yapılan konutlarında da çoğunlukla hebesibe sistemleri tercih edilmektedir. Hebesibe yeni yapılan kaldır ve sür sistemi ile geniş açıklıklarda rahat kullanımıyla, yüksek ısı yalıtımlı bir sürme sistemidir. Hebesibe kullanımında yüksek hava ve su yalıtımı performansına sahip sistemin profil kalınlığı 1,7 mm ile 2 mm arasında değişmektedir. 50 mm’ye kadar cam monte edilmesine imkân sağlamaktadır. Hebesibe, değişik açılım alternatifleri sunmaktadır. Sabit, hareketli ya da çift kanat hareketli gibi fonksiyonel açılma özelliğine sahiptir. Üst alt kasa ve yan kasa profilleri birbirinden farklı olarak, 90 derecelik birleşim detayı bulundurmaktadır. Ayrıca sistemin ince kanat seçeneği de mevcuttur.

 

 Ankara Hebesibe ile geniş görüş açısı sağlayarak, balkon, teras ve bahçelerinize açılan kapılarınızı manzaranızı değiştirmeden dış dünya ile bütünleştirebilir, mekanlarınızın değerini yükselterek tek bir hareketle hiç zorlanmadan açıp kapatabilirsiniz. Ahşap ve PVC sistemlerde ve Alüminyum pencerelerde, Ankara Hebesibe geniş ürün portföyünden dolayı siz değerli müşterilerimize her zaman bir çözüm üretebilmektedir. Ankara Hebesibe olarak biz, Ankara ve komşu illerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, yüksek kalite standartlarında yerli üretim tek acilim, basit sürme ve kilitli kapı ispanyoletlerini müşterilerimize sunmuş bulunmaktayız.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *