Trabzon Winttent

Ocak 14, 2016by 0

Trabzon Winttent

 

Karadeniz’in gözbebeği Trabzon ilimiz yaylalarıyla, Deniz’iyle, şivesiyle, manastırıyla, tarihiyle, mutfağıyla, yeşiliyle, balçığıyla ün yapmış şirin bir ilimizdir.  Kökeni çok eskilere dayanan Trabzon hem antik çağdan bu yana hem de daha sonraki Roma-Bizans dönemi, Osmanlı döneminde ve günümüzde ticaretin merkezlerinden biri olmuştur. El değmemiş doğa harikalarının bulunduğu bu ilimize geldiğinizde uğramadan yapamayacağınız Trabzon kalesi, Uzungöl, mayıs ayının ilk pazar günü kutlanan yayla şenlikleri, Sümela manastırı Trabzon’un simgesi haline gelmiştir.

 

Daracık Arnavut kaldırımlı nostaljik, bir o kadar da sevimli bir alışveriş mekanı olan kemer altında el yapımı gümüş eşyalar görülmeye değer tasarımlardır. Aynı zamanda altıncılar ve gümüşçüler çarşısını da gezmeniz tavsiye edilir.  Karadeniz yemeği denince akla ilk olarak gelen şey hamsidir şüphesiz. Hamsinin her çeşit yemeğinin yapıldığı Trabzon da ayrıca karalahana sarması, Mısır ekmeği, Trabzon pidesi, turşuları akla gelmektedir. Trabzon coğrafi özellikleri, yağışlı ve rüzgârlı havası nedeniyle mekânlarda tente kullanımına daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Trabzon winttent bu ihtiyacı en kaliteli şekilde karşılamaktadır.

 

İnsanların kendilerini daha Mutlu ve güvende hissetmeleri için yaşadıkları alanın daha güvenli, huzurlu ve konforlu olması gereklidir. Bu mekânlar evimiz olabileceği gibi, işyerleri, mağaza, otel, restoran, kafe, bahçe ve günlük hayatta uğradığımız her türlü mekan olabilir. Yaşadığımız ve karşılaştığımız mekânlar göze ve ruha hitap ettiği Zaman zaten her şey kendiliğinden yoluna girecektir. Ayrıca hava koşullarının da olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için bu alanların korunması anlamında yaptırılacak olan tenteler işimizi fazlasıyla görecektir.

 

Tente sistemleri, Güneş’ten korunmak için erilen bez, naylonsun benzeri malzemeden yapılmış örtülerdir. Günümüzde çok gelişmiş farklı sistemlerle hizmete sunulmaktadır. Tentelerle güneş ışığını istenilen ölçüde almak mümkün olmaktadır. Villalar,evler, restoranlar, yazlıklar, kafeler ve birçok mekanda kullanım imkanı olup estetik bir görünüm oluşturmaktadır. Raylı, mafsallı, pergola, kasetli tente gibi çeşitleri vardır.  Kasetli tenteler şık tasarımı ve renkli görünümüyle dış cephelere görsellik katan kumaşı, çalışma mekanizması ve tasarımıyla doğa şartlarından tam koruma sağlıyor.

 

Bir kasetli tente çeşidi olan winttent pencere tenteleri evlerinizi, ofis ya da mağazanızı Güneş’in zararlı ışınlarından korumak için pratik çözüm sağlamaktadır. Zarif görüntüsüyle uzaktan kumandasıyla kontrol edilebilerek denetimin sizde olmasını sağlar.

 

Winttent Tentenin eğimi de isteğinize göre 0 derece ile 175 derece arasında ayarlanabilmekte böylece ortama giren güneş ışığının miktarı ayarlanabilmektedir. Kompakt kaset sistemi, kumaş ve mekanizmayı olumsuz şartlarda korur. Kapalı konumdayken rüzgârlı havalarda gürültü çıkarmamaktadır. Ayrıca eğimi sayesinde yatay gelen yağmur ve karlara maruz kalmamaktadır.

 

Winttent tenteler kasetli yapısıyla çift yöne açılabilen, aynı anda iki yöne hem sağa hem sola açılabilen ya da bir tarafı kapalıyken öbür tarafı açık kalabilen değişik şekillerde kullanılabilir. Yaşam alanlarımızda daha konforlu daha rahat bir ortam oluşturmak için kurulan mekanizmalar dik ya da eğimli pencerelerde de rahatlıkla uygulanabilir.

 

Bu sistemlerin dekoratif görünümleri de çalışma mekanizması kadar önemlidir. Mekânın havasını değiştiren winttentler mekânın özelliklerine göre ve mekânın temasına uygun olarak dizayn edilebilir. Mekânların iç tasarımı kadar dış tasarımı da ön planda ol malıdır. Tıpkı bir insanı ilk tanıdığınızda ilk izlenimi veren dış görüntü gibi mekânlarda da özellikle müşteri yoğunluğu olan mağaza, restoran ve otellerin müşteriler gözünde ilk izlenimi açısından dış mekân tasarımı önemlidir. Hem mekânın çekiciliği artar hem de kazancı artar.

 

Winttentler yaptırılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

1-Üretim firması önemlidir. Herkes kaliteli uzun ömürlü bir ürün kullanmak ister.

2-Sistem kurulurken yapılan ölçümlerin dikkatli yapılması gerekir.

3-Fiyatın bütçeye uygun olması gerekir.

İşte bu özellikleri taşıyan Trabzon winttent tente sistemleri sayesinde mekânın hem güvenliği hem de dış olaylara karşı zarar görmemesi sağlanır. Winttent tente sistemleri kollarındaki yay sayesinde gergin görünüm ve rüzgâr mukavemeti sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *