Otomatik Tavan

Kasım 25, 2015by 0

Sonsuz ihtiyaçların var olduğu günümüzde, teknolojinin de yardımı ile artık çok farklı tasarımlara imza atılmaktadır. Özellikle de küreselleşen ticaret sayesinde piyasalarda rekabet de oldukça artmaktadır. Bu sebeple var olan bir ihtiyacın giderilmesi için birden fazla girişimci her daim yenilik peşindedir. Otomatik açılır tavan sistemleri de günümüzde bu şekilde ortaya çıkmıştır. Bu sistem sayesinde artık tavanlar hareket edebiliyor ve istenildiği zaman açılıp kapanabiliyor. Bu sayede yaşam alanlarına gelen göz alıcı dizayn ve kullanım rahatlığı da oldukça farklı alanlar tasarlamak mümkün.

Otomatik Tavan Sistemi Kullanım Alanları

Otomatik açılır tavanlar oldukça şık bir tasarım ürünüdür. Kullanım alanları da bu nedenle oldukça yaygındır. En fazla görülen kullanım alanları ise şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Kafe, restoran ve lokantaların istenilen bölümleri
  • Teras alanları
  • Kış bahçeleri
  • Bar, disko gibi eğlence mekanları
  • Dinlenme tesisleri
  • Ofis ve Bürolar
  • Veranda ve bahçeler
  • Villa ve rezidanslar
  • Okul ve kampüsler

Gibi sayılabilecek oldukça farklı alanlar bulunabilmektedir. Bu alanların tercihi tamamen sizin mekanlarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre belirlenmektedir. Sizin isteğinize göre tasarlanan ve dizayn edilen bu sistemler ile mekanlarınız göz alıcı bir şıklığa kavuşabilecek. Dekorasyon konusunda oldukça ilerlemenizi ve farklı tasarımları bünyenizde bulundurabilmenizi sağlayacaktır.

Otomatik Tavan Çeşitleri

Otomatik tavan çeşitleri denildiğinde akla gelen birçok farklı model ve çeşit bulunmaktadır. Piyasadaki üreticiler rekabet kavramı içerisinde gün geçtikçe çalışmakta ve en farklı tasarımları üretmektedir. Bu sayede alıcılar da her ihtiyacına uygun yapıda otomatik tavan sistemlerine kavuşabilmektedir. Bu çeşitlerden en göze çarpanları da kuşkusuz ki cam tavanlardır. Cam olması sayesinde hem soğuk ve sıcak havanın istenmeyen etkilerinden korunacak hem de şık ve ferah bir görünüme sahip olan mekanlarınız olacaktır. Bu sayede camdan gökyüzünün izlenebilmesi gibi bir avantaj da sağlanabilmiş olacaktır. Bunun yanı sıra istenilen malzemeden üretilerek kapalı bir alan hissi veren tavanlar da yapılabilmektedir. Ayrıca uygulanacak bu tavanların kendiliğinden ışık sistemi de monte edilecektir. Otomatik tavan lambası sayesinde hem şık hem de aydınlık bir mekana merhaba diyebilmeniz de sağlanacaktır. Bunun yanı sıra panjur şeklinde yana doğru katlanarak açılan tavan sistemleri de oldukça trend bir görünüm sağlamaktadır. Katlanabilir tavan çeşitleri de istenildiğinde tamamı açılmadan dahi gün ışığından faydalanabilmenizi sağlayan farklı bir tasarıma sahiptir.

Otomatik Tavan Avantajları

Otomatik tavanların sunduğu birden fazla farklı fayda ve avantaj bulunmaktadır. Bunlardan biri, yeni bir yaşam alanına sahip olacağınız gerçeğidir. Bu mekânlar gerek ticari işletme gerekse bireysel yaşam alanları olarak kullanılabilmektedir. Genel olarak ticari işletmelerin kullandığı otomatik çatı sistemleri sayesinde daha fazla müşteriye hizmet verebilmeyi sağlamaktadırlar. Bu sayede yer açılacak ve adeta yeni bir işyeri açılmışçasına müşterileri memnun edebilmek mümkün olacaktır. Ayrıca 4 mevsim boyunca farklı bir konsept sayesinde kullanım alanı oluşturulmuş olacaktır. Yaz aylarında gölge sağlamak amacı ile kullanılacak, kış aylarında ise yağmur ve kar gibi yağışların içeri girmesini engelleyecektir. Ayrıca otomatik cam tavan yapıldığında manzara eşsiz bir güzellik oluşturacaktır. Geceleri yıldızları izleyebilmek, gündüzleri ise güneşin sıcaklığını hissedebilmek mümkün olacaktır.

Otomatik Tavan Fiyatları

Otomatik Tavan Sistemleri fiyatları her daim farklılık arz edecektir. Çalışacağınız firma, kullanılan malzeme, uygulanan işçilik gibi birçok faktör bu fiyatlandırmayı değiştirecektir. Uygulanacak alanın büyüklüğü, yüksekliği, metrekaresi de fiyatı etkileyen önemli faktörlerin başında gelmektedir. Bu ve bunun gibi birçok fiyat farklılığını otomatik tavan yaptıracağınız alanın yerinde görülerek fizibilite çalışması yapılarak sağlanması gerekecektir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *