Kış Bahçesi Sistemleri

Kasım 25, 2015by 0

Kış bahçeleri, villa, müstakil ev, otel, bahçe, veranda, teras gibi birbirinden farklı alanlarda yapılabilen bir uygulama olarak günümüzde yerini almıştır. Bu kış bahçeleri sayesinde kışın da bahçelerinizden uzak kalmayacaksınız. Huzur, sessizlik ve dinginlik arayanlar için ideal olan kış bahçelerinin birbirinden farklı dizayn ve sistemleri bulunmaktadır. Kışın sıcak bir içeceğinizi alıp sizler de bu bahçenin keyfini çıkartmaya devam edebilirsiniz. Soğuk havaların gelmesi ile keyif hakkınızın sona erdiğini düşünmeyin ve kış bahçesi sistemlerini siz de uygun mekânlarınızda uygulattırın. Kendinize uygun kış bahçesi firması bularak tüm isteklerinizi dile getirin ve hayallerinizdeki kış bahçesine siz de sahip olun.

Kış Bahçesi Sistemleri Nelerdir?

Kış bahçesinin birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan biri tek eğimli kış bahçesi sistemidir. Bu sistem düz bir çatı görünümündedir. Bu çatı stili her türlü mekânda oldukça kolaylıkla uygulanabilen bir sistemdir. Ayrıca hem sağlam hem oldukça zarif bir görünüm kazandırma olanağına da sahiptir. Uygulanan işçiliğe göre, istenildiği an değiştirilerek çatı formuna getirilebilmesi de sağlanabilmektedir. Sadece kış bahçelerinizde değil bu sistemi teraslarınızda da rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Özellikle de camekân oluşu tüm doğa ile iç içe ama korunaklı olduğunuz hissini sizlere yaşatacaktır. Bu modeller diğer modellere göre daha uygun fiyatlar ile yapılmaktadır. Kış bahçesi sistemlerinden bir diğeri de çift eğilimli olanlardır. Bu sistem kış bahçesi dekorasyonunuzu daha göz alıcı bir hale getirecektir. Üçgen formunda tasarlanmış olan bu camlar sayesinde oldukça farklı ve zengin bir görünüme sahip olabilmek mümkündür. 4 mevsim boyunca bu çatılar hem hoş bir görünüm sağlayacak hem de hava şartlarından etkilenmenizi önleyecektir. Dizaynı esnasında çatının tepesine çeşitli aksesuarlar eklenebilir ve şıklığı daha da arttırılabilir. Bu camekanlar sayesinde kış bahçeniz ısı kontrollü bir mekan haline gelebilecek. Ayrıca daha geniş gözükmesini sağlayarak yaşam alanlarınıza derinlik sağlayabilecektir.

Kış Bahçesi Avantajları

Kış bahçeleriniz evinizin ayrı bir odası gibi olacaktır. Huzur, dinginlik ve sükûnet istediğiniz zamanlar buraya gelerek, sıcak bir içecek ve kahveniz ile mutluluğu bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer dekorasyona meraklıysanız bu alan sizin yeni oluşturabileceğiniz bir dekorasyon alanı haline gelecektir. Buraya ferforje masa ve sandalyeler koyabilir, salıncak koltuk koyarak kışın tadını burada geçirebilir, yemeklerinizi burada yiyerek farklılıklar yaratabilirsiniz. Bunun dışında pimapen kış bahçenizde baktığınız ve sevdiğiniz çiçeklerinizi yerinden ayırmadan yaz kış aynı yerde büyütmeye devam edebilirsiniz. Kışın soğuk havadan etkilenmelerini önleyebilecek ve bu sayede 4 mevsim burada çiçeklerinizin bakımına devam edebilirsiniz. Kış bahçesi modellerinin bir diğer avantajı da ev ortamından çıkarak farklı bir mekânda konuklarınızı ağırlayabilmenizdir. Gelen konuklarınız da bu stili oldukça beğenecek ve hayran kalacaktır. Farklı mobilyalar ve dekorasyon ürünleri ile kış bahçenizi oldukça havalı bir hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda tavanının açılır kapanır şekilde dizayn edilmesi de yaz aylarında sizlere farklı bir ortam sunacaktır.

Kış Bahçe Sistemleri Fiyatları

Çalışılacak olan firma, seçilecek olan malzeme ve uygulanacak olan işlemin değişikliğine göre, fiyat sistemi de farklı olacaktır. Kış bahçesi fiyatları hakkında sabit bir fiyat duymanız zordur. Her firmanın farklı seçeneği bulunmakta ve işçilikleri farklı olmaktadır. Bu nedenle firmalar üzerinden yapacağınız fiyat araştırmasında oldukça farklı fiyatlar ile karşılaşacağınız bir gerçektir. Fakat yapılacak olan işin ederi mutlaka ki piyasada belli olmaktadır. Ayrıca kış bahçesinin avantajlarını ve güzelliğini yaşamak için vereceğiniz ücret bu tadın yanında az kalacak bir miktar olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *