Açılır Kapanır Tavan

Kasım 25, 2015by 0

Sabit alanların geride kaldığı, devamlı değişken olan hayatımıza ayak uyduran mekanların trend olduğu günümüzde artık tavanlar da bize ayak uyduruyor. Mekânlarımızın hareketli olması alanlarımızın daha zengin gözükmesi ve dekorasyon alanında uygulanan işlemlerin farklılıkları ile gün geçtikçe farklı dizaynlar oluşmaktadır. Açılır kapanır tavan sistemleri de bunlardan biridir. Bu tavanlar sayesinde sıkıcı ve boğucu mekânlardan artık sıyrılabilmek mümkün hale geldi. Tavanların hareketli oluşu birçok ihtiyaca cevap vermektedir. Sabit ve durağan olan her şeyden kaçınılan şu günlerde, tavanların bile hareket etmesi oldukça orijinal bir fikir olarak uygulanmaktadır.

Açılır Kapanır Tavan Çeşitleri

Mimari ve teknolojinin el ele vererek ortaya çıkarttığı açılır kapanır tavanların profesyonel bir el yardımı ile dizaynı sayesinde mekânlar artık çok daha ferah bir havaya sahip. Hareketli mimari yapılar günümüzde oldukça trend durumda. Bunu bilen dekorasyon tutkunları mutlaka bu çeşitlerden faydalanmaktadır. Açılır kapanır tente ve tavanlar sayesinde alanlar artık daha kullanışlı ve göz alıcı bir hale gelebiliyor. Kişilerin istekleri doğrultusunda uygulanan bu tavanların birbirinden farklı modelleri de bulunmaktadır. En fazla tercih edilen çeşitlerinden biri de kusursuz bir mimari yapının eseri olan cam tavanlardır. Öyle şık ve o kadar kullanışlıdır ki alanlar olduğundan daha yüksek ve olduğundan daha havadar durabilmektedir. Özellikle de teraslarda tercih edilen bu tavanlar sayesinde gökyüzünün nimetlerinden yararlanmış da olunmaktadır. Ayrıca katlanarak açılan çeşitler de son dönemde oldukça öne çıkan modellerdendir.

Açılır Kapanır Tavan Kullanım Alanları

Yaygın bir kullanım alanına sahip olan bu tavanlar sayesinde oldukça farklı amaçlara hizmet edebilmek de mümkün olmaktadır. Açılır kapanır tavan sistemi kullanım alanları ise şu şekildedir.

  • Kafe, Lokanta ve Restoran: Bu ticari faaliyet gösteren alanların kış aylarında oldukça gelir kaybettiği bilinmektedir. Genel olarak yaz aylarında kullanılan bahçe, teras ve balkonlar kış aylarında kapatıldığı için müşteri kapasitesi de dolmaktadır. Bu nedenle daha az kişiye hizmet vermek zorunda kalan işletme sahipleri de zarara girmektedir. Halbuki açılır kapanır tavan sayesinde yaz aylarında açıp kış aylarında kapatabilecekleri bir tavana kavuşan işletme sahipleri kazançlarına devam edebilmektedir.
  • Oteller: Otel gibi mevsimlik tercih edilen mekanların kış aylarında faaliyetlerinin durması neticesinde gelir kaybına uğradıkları bilinmektedir. Halbuki hareketli tavanlar sayesinde artık otel sahipleri, havuz, açık eğlence alanları gibi bölümlerini kapatarak farklı bir konsept sağlayabilmektedir.
  • Ev, Villa, Konut: Şık, zengin görünümlü ve kullanışlı yaşam alanları için evlerinizde de açılır kapanır tavanları kullanarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Artık teras, havuz, veranda, bahçe gibi tüm alanlarınızda bu açılır çatı sayesinde keyif sürmeye devam edebileceksiniz.
  • Sanayii ve Endüstri: Havacılık, otomotiv, askeri ve denizcilik gibi her alanda artık açılır kapanır tavanlar sayesinde oldukça önemli alanlar kurulabilmektedir.

Açılır Kapanır Tavan Fiyatları

Bilindiği üzere her tür ürün ve hizmette yapılan işin niteliğine göre fiyatlar değişmektedir. Özellikle de açılır kapanır tavan sistemleri fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Piyasada bulunan sayısız firmadan alacağınız fiyat tekliflerinin farklı olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni de her firmada bulunan malzemenin kalitesinin farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Açılır kapanır çatı sistemleri fiyatını etkileyen bir diğer önemli unsur da yaptıracağınız yerin metrekaresidir. Bu ölçüler fiyatın değişmesine artmasına veya azalmasına neden olacaktır. Bu nedenle kalitenin öncüsü olan markalardan vazgeçmeyerek, uygun fiyatlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Böylece hem mekânlarınızı yenileyebilecek hem de eşsiz görünüme sahip tavanlarınız ile mekânlarınızı zenginleştirebileceksiniz. Açılır kapanır tavan sistemleri ile hemen tanışıp mekânlarınızı ferahlatabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *