Tavan Sistemleri

Kasım 23, 2015by 0

Günümüzde artık gidilen mekânların her noktasına büyük özen gösterilmekte ve önem verilmektedir. Bu alanlardan biri de tavanlar olarak öne çıkmaktadır. Tavanlar mekânlara oldukça farklılık katmakta ve sıkıcı görüntüden uzaklaştırmaktadır. Mekânların daha geniş ve yüksek gözükmesini sağlayan bu tavan sistemleri sayesinde göz alıcı ve şık bir görünüm elde edilebilmektedir. Oldukça estetik ve zarif olan bu tavan sistemleri ile mekânlarınızda farklı bir hava estirebilirsiniz. Olduğundan daha uzun ve geniş alanlara sahip olabilmek konusunda tavanlar oldukça büyük rol oynamaktadır. Özellikle de uygulanacak olan tavan ve duvar sistemleri ile mekânlarınıza derinlik katabilirsiniz.

Tavan Sistemleri Çeşitleri

Genel olarak asma tavan kategorisinde bulunan tavan sistemleri birçok farklı şekilde uygulama alanı bulabilmektedir. Karolama asma tavanlar, taş yünü asma tavan, metal – alüminyum asma tavan, dekoratif tavan sistemleri, taşıyıcı sistemler, akustik asma tavan ve daha birçok farklı tavan çeşitlerine rastlayabilmek mümkündür. Ayrıca tavan sistemleri içerisinde en yaygın olan ve en çok kullanım alanı bulunan sistemler de şu şekildedir: Açılır kapanır tavan sistemleri, otomatik tavan sistemleri, tente ve açılır pergola sistemleri, alüminyum raylı katlanır tavan sistemleri, camekân tavan sistemleri gibi birçok kullanım alanı bulunan tavan sistemleri de mevcuttur. Oldukça trend olan bu sistemler günümüzde en fazla rağbet gören tavan sistemleri arasındaki yerini almış bulunmaktadır.

Tavan Sistemleri Avantajları

Öncelikle tavan çeşitlerini üçe ayırmak gerekmektedir. Kullanım kolaylığı sağlayanlar, dekoratif amaçlı olanlar, hem kullanım amaçlı hem de dekoratif olanlar. Yaşam alanlarınızda kullanacağınız tavan sistemlerinin sadece kullanım amaçlı olmasını istiyorsanız o halde açılan kapanan tavan sistemlerini kullanabilirsiniz. Bu sayede yazın açıp kışın kapatarak oldukça rahat bir kullanım elde edebilmiş olacaksınız. Kullanım kolaylığının yanı sıra oldukça avantajlarını da beraberinde yaşamış olacaksınız. Bunun yanı sıra sadece dekoratif amaçlı kullanılan tavanlardan istiyorsanız o halde seçenek oldukça genişleyecektir. Birbirinden farklı tavan plakaları arasında hangisini seçeceğinize karar veremeyeceksiniz. Her geçen gün değişen ve gelişen teknolojinin sağladığı imkanlar dahilinde, kullanılan tavan sistemleri de bir o kadar değişiklik göstermektedir. Özellikle de dekoratif anlamda kullanılan metal asma tavan sistemleri ile şıklık ve modernlik katacağınız yaşam alanlarına ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra ahşap görünümlü tavan sistemleri de günümüzde oldukça moda haline gelmiş bulunmaktadır. Dekoratif taşlar ile 3 boyutlu bir görünüm elde edebilmeniz de oldukça mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra eğer hem kullanım kolaylığı sağlayan hem de dekoratif tavan istiyorsanız o halde açılır kapanır tavan veya camekân tavanlara göz atmalısınız. Açılır kapanır tavanlar sayesinde yaz kış demeden mekânlarınızı genişletebileceksiniz. Ayrıca katlanabilir özellikleri sayesinde de oldukça dekoratif bir görüntü oluşturabileceksiniz. Bunun yanı sıra bu tavanların komple camdan üretilmesi de ayrı bir şıklık ve dizayn sağlayacaktır.

Tavan sistemleri fiyatları

Günümüz koşullarında her geçen gün çıkan farklı dizayn ve modeller sayesinde mekanlarınızda şıklık ve modernlik esintileri hakim olmaktadır. Zevk ve tercihlere göre her geçen gün şekillenen tavan sistemleri, kullanıcıların zevklerine göre farklı alanlarda farklı malzemeler ile isteğe özel olarak üretilmektedir. Çatı sistemleri denilince akla gelen bin bir modelden hangisi size uygunsa o modelin metrekaresine göre de fiyatta değişkenlik oluşması normaldir. Tavan sistemlerinde uygulanan farklı seçenekler de fiyatı oldukça değişmektedir. Örneğin asma tavan ısı yalıtımı gibi özellikler istenildiğinde fiyatta farklılaşma söz konusu olacaktır. Bu ve bunun gibi birçok neden dâhilinde, mekânlarınızdaki tavan çeşitlerinin fiyatları doğal olarak değişkenlik gösterecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *