Açılır Kapanır Pergola

Kasım 23, 2015by 0

Pergola gölgelik anlamına gelen bir kelimedir. Pergola tente sistemi ile çatı şeklindeki açıklıkları kapatmanız mümkün hale gelmektedir. Pergola tente sistemi sizi yazı aylarında güneşin sıcağından korurken kış aylarında açılır kapanır sistemi sayesinde yağmur, kar ve rüzgardan koruyabilmektedir. Açılır kapanır pergolanın en büyük avantajı etrafını cam ile kapatmanız mümkündür. Bu sayede açılır kapanır pergolanız bir kış bahçesi haline gelebilecektir. Oldukça kullanışlı olan pergola evinizde şık bir görsel yaratacaktır. Pergolalar kişilerin taleplerine göre ahşap veya metal olarak yapılabilmektedir. Tamamen sizin ihtiyacınız ve isteklerinizle paralel olarak pergola sisteminizin ahşap veya metal olmasını tercih edebilirsiniz. Bir gölgelendirme mekanizması olan pergolaları evinize veya bahçenize yaptırarak yaş ve kış aylarında keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Açılır Kapanır Pergolanın Görsel Şıklığı

Açılır kapanır pergola sizleri güneş, kar ve yağmurun etkisinden korurken evinizin güzel görünmesini sağlar. Ancak açılır kapanır pergola yaptırırken kolon ve kiriş detayları, ray sistemi ve su tahliyesi bölümü önem arz etmektedir. Bu bölümlerin hem şık ve estetik bir tasarımla oluşturulması gerekirken hem de uzun yıllar kullanıma elverişli sağlam bir yapı olması gerekir. Pergolanızı yaptırırken kendi zevkinize uygun bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Günümüzde birçok açılır kapanır pergola çeşidi bulunabilmektedir. Talep arttıkça ürün çeşitliliği arttığından dolayı istediğiniz pergolayı evinize veya mekanınıza uygun olarak tasarlayabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Açılır Kapanır Pergola Modelleri

Zamanla insanların ihtiyaçlarına göre yeni gölgelendirme sistemleri ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple birçok model ihtiyaç dahilinde üretilmeye başlanmıştır. Açılır kapanır pergola modelleri de bu aşamada oldukça çeşitlilik göstermiştir. Kişilerin ihtiyaçlarını belirlemesinin ardından birçok pergole modeli üretilmiştir. Pergola modellerinden birisi üstü açık olan pergolalardır. Bunun yanı sıra yarı açık pergolalar da bulunabilmektedir. Açık pergolaları tente kumaşıyla örtebilir ve güneşten korunabilirsiniz. Ayrıca açılır kapanır pergolalar en çok tercih edilenler arasındadır. Çünkü açılıp kapanabildiği için ihtiyaçlara cevap veren ürünlerin başında gelmektedir. Uzaktan kumanda sayesinde tercihinize göre açıp kapayabilirsiniz. Üstelik camla çevrilmesi halinde kış bahçesine dönüştürebilmenizde mümkündür. Hem kış şartlarından sizi koruyan bir pergole modeli tercih ederken hem de yaz sıcağından da etkilenmeyi en aza indireceksiniz.

Açılır Kapanır Pergola Kullanım Alanları

Açılır kapanır pergola kullanımı günümüzde sık tercih edilmektedir. Çünkü günümüzün ihtiyaçlarını karşılayan ve teknolojik gelişmeler sonucu oldukça etkili bir gölgelik sistemi oluşturan pergolalar çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca kullanılan malzemeler, görsel olarak şıklık ve ergonomik yapısı sayesinde mekanlarınızın farklı bir görünüme ve rahatlığa kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Hava durumuna göre rahatlıkla açıp kapatabileceğiniz bu sistemin kullanım alanları farklılık gösterebilmektedir.

*Bahçeler

*Evlerin balkonları

*Kafeler ve restoranlar

*Otellerde sıkça kullanılmaktadır.

Açılır Kapanır Pergola Fiyatları

Açılır kapanır pergola fiyatları seçilen pergolanın eni, boyu, yüksekliği ve sistem özellikleri ile ürün kalitesine göre değişiklikler gösterebilmektedir. Pergola yapılacak alanın büyüklüğü bir hayli önemlidir. Öncelikle pergola yapılacak alanın metrekaresi ölçülerek bir fiyatlandırma çıkartılabilir. Ancak bu yeterli değildir. Seçilen malzeme ve ek hizmetler ayrı bir fiyatlandırma gerektirir. Açılır kapanır pergola yapılırken seçilen ürünlerin kaliteli olması önemlidir. Pergola mekanizmasında kullanılan malzemenin kaliteli olması uzun süre gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz anlamını taşır. Açılır kapanır pergolalarda açılıp kapanma sisteminin kaliteli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü açılıp kapanma esnasında bir sıkıntı yaşamamak adına kullanılan teknolojiler ve malzemelerin yeni olması önemlidir. Ayrıca uzaktan kumandalı açılır kapanır pergola sistemi yaptırmak isteyenler için ekstra bir maliyet söz konusudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *