Mimari Açılır Kapanır Pergola

Kasım 23, 2015by 0

Mimari açılır kapanır pergola sistemleri ile yaşam alanlarınıza evlerinize ve kafeterya, çay bahçesi ve restoran gibi iş yerlerinize değer katacaksınız. Uygulaması kolay ve onlarca seçenek sayesinde her beğeniye uygun bir şekilde satılan sistemlerin her bir detayı garantili olduğu için sadece uygulama esnasında değil daha sonra yaşanabilecek aksaklıklarda da firma yetkilisinin desteğini arkanızda hissedeceksiniz. Renk ve doku alternatifi sayesinde dekoratif bir unsur olarak da öne çıkan pergola sistemleri geniş teraslardan dar balkonlara kadar pek çok açık alana da uygulanabilir ve doğal dış mekanları keyifli yaşam alanlarına çevirebilir.

Mekanlarınızın Metrekaresi Büyüyor

Sıra dışı mimari sistemler arasında yer alan pergola uygulamaları sayesinde kapalı alanlarınızın metrekaresi artarken, olumsuz hava koşulları yaşandığı süre içinde atıl durumda kalacak olan alanlarınız işlevsel bir şekilde değerlendirilecektir. Geniş camlar sayesinde bitkileriniz için de bir nefes alanı olacak kış bahçelerinden iş yerlerinde kapalı mekanları genişletmeye kadar sayısız amaç için uygulanabilecek bu sistemlerin pergola olarak anılmaları kökeni Latinceye dayanan bu sözcüğün gölgelik anlamına gelen isminden kaynaklanmaktadır.

Teknolojik Çözümler

Her açıdan yapılarınıza artı değer katacak olan mimari pergola sistemleri pratik ve işlevsel teknolojik çözümlerin mimari alana en büyük hediyelerinden biri. Her hava koşuluna karşı dayanıklı malzemelerden üretilen ve görsel açıdan da tatmin edici çeşitleri bulunan bu sistemler motor mekanizmaları sayesinde uzaktan da kumanda edilebiliyor. Yüksek kaliteli malzemeler sayesinde yüksek ısı derecelerine, rüzgara ve soğuğa karşı herhangi bir sıkıntı yaşatmayacak olan bu sistemler sayesinde mekanlarınıza estetik bir dokunuş gerçekleştireceksiniz.

Projelendirme Aşaması

İhtiyacınıza ve beklentinize yönelik şekilde ücretsiz ilk keşif esnasında firma yetkilisinin tavsiyeleri ile kullanılan malzemeler ve mekanlarınızın dönüşeceği durum hakkında ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü bu sistemler standart ölçülerde değil her projeye uygun bir şekilde üretilme imkanına sahiptirler. Bu sayede mekanınızın mimari durumu ve büyüklüğü ne olursa olsun tam ihtiyacı olan pergola sistemi uygulamasını yaptırabilirsiniz.

Tek Dokunuş İle Kumanda

Tente uzaktan kumandası sayesinde tek bir dokunuş ile mekanınızın tavanını kısa bir sürede açabilir ve dış hava ile anında temas haline geçebilirsiniz. Işıklandırma gibi detaylar ekleyerek de bu sistemleri çok daha şık ve günün her saati kullanışlı hale getirmek mümkün. Çatı katlarında da uygulanabilen ve geniş ve kesintisiz manzara sunabilen alanlar yaratmanıza imkan tanıyan sistemler su geçirmezlik özelliği sayesinde şiddetli yağmurlu havalarda bile sizlere sorun çıkarmayacaktır. Sadece su geçirmez değil alev tutmaz özelliği sayesinde de yaşanabilecek yangın tehlikesinde mekana ekstra bir hasar vermeyeceklerdir.

Geri Dönüştürülebilen Malzemeler

Açılır kapanır pergola sistemleri için kullanılan malzemeler geri dönüştürülebilir ürünler olduğu için bu uygulamanın çevreye duyarlı bir uygulama olduğunun da altını çizelim. Üretim esnasında da en az fire verecek şekilde üretildikleri için çevreye verilen zarar minimize edilmektedir. Akrilik kaplama olarak bilinen ürünler sadece ilk günlerde değil ileriki yıllarda da temizlik ve bakım konusunda kullanıcısına sorun çıkarmayacaktır.

Her bütçeye Uygun Çözümler

Açılır kapanır pergola tavan sistemleri uygulanan ortamlarda yan duvarlar için tercihler konusunda müşterinin bütçesine uygun farklı ürünler de bulunmaktadır. Örneğin son yılların favorisi katlanan cam sistemleri sayesinde istenildiği durumlarda ortam ilk günkü doğal ve açık haline saniyeler içinde dönüşebilmekte ve gerektiği durumlarda kapalı alan halini alabilmektedir. Sürmeli pvc ya da alimünyum uygulamaları ise fiyat avantajları ile öne çıkmaktadır. Yine istenildiği üzere ortamın bazı cephelerini sabit bırakıp istenilen cepheye katlanan ya da kaydırılan cam ekleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *