Otomatik Pergola

Kasım 25, 2015by 0

Pergola Latince’de saçak anlamını taşımaktadır. İtalyanca’da gölgelik anlamlarına gelebilmektedir. Pergola bir tente sistemi şeklindedir ve üstü açık ve yarı açık modelleri de mevcuttur. Özellikle kafe ve restoranlarda tercih edilen otomatik pergola sistemi sayesinde dış mekanlarınızı genişletebilir ve yıl boyunca isteğiniz şekilde kullanmanızı sağlar. Otomatik pergola sayesinde kış ve yaz ayları boyunca açık alanlarınızı kullanabilirsiniz. Çünkü otomatik pergola açılır ve kapanır olmasından dolayı yaz aylarında sizi güneş ışınlarından korurken kış aylarında kar ve yağmurdan etkilenmenizi engeller. Bu sebeple birçok alanda otomatik pergola kullanılır hale gelmiştir. Pergolalar kamelyalara benzetilseler dahi kamelyalardan ayrılan yönleri bulunmaktadır. Pergolaların üstünün açık olmasından dolayı kamelyalardan farkları bulunmaktadır. Geçmişte güneş ve soğuktan korunmak için çeşitli yöntemler kullanılmaktaydı. Bez brandalar, şemsiyeler geçmişte kullanılan yöntemlerden sadece birkaçı olarak göze çarpıyor. Ancak teknolojinin gelişmesi, ihtiyaçların artması ve yaşam kalitesinin yükselmesi sonucunda herkesin beklentisi artmış bulunuyor. Bu sebeple yeni ürünler üretilmeye başlanmış ve otomatik pergola gibi bir ürün ihtiyaç dahilinde ortaya çıkmıştır.

Otomatik Pergolanın Özellikleri

*Otomatik pergola alüminyum profillerle oluşturulur.

*Pergola sisteminin sessiz bir şekilde çalışması için seçilen malzemeler PVC hammaddeden oluşturulur.

*Otomatik pergola tüm hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

*Otomatik pergolalar cam kaplamaya elverişli bir şekilde tasarlanır. İhtiyaca ve tercihe göre pergolalar camla kaplanacak şekilde bir düzenekle oluşturulur.

*Otomatik pergolalar yapı gereği uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir.

*Otomatik pergolalara arzunuza göre ışıklandırma yaptırabilir ve uzaktan kumandayla ışıklandırmanızı yönlendirebilirsiniz.

Otomatik Pergolaların Kullanım Alanları

Otomatik pergolaların kullanım alanları son zamanlarda oldukça değişiklikler göstermiştir. Özellikle sigara yasağı başladıktan sonra kafe ve restoranlar müşteri kaybetmemek adına yeni fikirler üretmeye başladı. Bu sebeple birçok yeni sistem ortaya çıkmaya başladı. Bu sistemlerin başında yer alan otomatik pergola sayesinde yaz ve kış ayları bahçeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öte yandan sigara yasağı dolayısıyla kafe ve restoranların içerisinde oturmak istemeyenler otomatik pergolalar sayesinde dışarda yağmur, güneş ve kardan etkilenmeden sigara içebilir, yemeklerini yiyebilir ve kahve ile çaylarını yudumlayabilirler. Otomatik pergolaların kullanım alanları oldukça çeşitlilik kazanmıştır.

*Oteller

*Restaurantlar

*Şirketler ve ofisler

*Çay bahçeleri

*Villalar

*Müstakil evler

*Kafeler otomatik pergolaların sık kullanıldığı yerlerdendir.

Otomatik Pergola Fiyatları Nasıldır

Otomatik pergolalar hem görsel olarak mekanlarınıza şık bir görüntü sağlarken hem sağladığı rahatlık ve kolaylık açısından müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Bu sebeple pergolalar mekanların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Çünkü hem bahçelerin atıl durumda kalmasını engellemiş olacaksınız hem de mekanınızı genişleterek müşteri potansiyelini ve mekanınızın çehresini değiştirebileceksiniz. Otomatik pergola fiyatları firmalara göre farklılıklar gösterebilmektedir. Firmaların kullandığı malzemelerin farklılığı, kalitesi bu fiyatların değişikliğinde büyük bir etkene sahiptir. Ancak pergolalar uzun ömürlü kullanıma sahip oldukları için ucuz ürünler tercih etmek yerine kaliteli bir ürün ve ortalama bir fiyat tercih edilmesi oldukça mantıklı olacaktır. Öte yandan seçmiş olduğunuz otomatik pergolalarda kullanılan mekanizmanın kalitesi, eklenen ışıklandırma özelliği, uzaktan kumanda, yapılacak yerin büyüklüğü, yüksekliği fiyatlandırma aşamasında önem kazanmaktadır.

Otomatik Pergola Modelleri

Günümüzde ihtiyaçların arttığı düşünüldüğünde beklentilerinde ne denli önem kazandığı ortaya çıkmaktadır. Otomatik pergola modelleri de teknolojinin gelişmesi ve değişik malzemelerin pazara sunulması sonucunda farklı modellerle karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle seçilecek pergola modelinin ahşap ve alüminyum olma şekline göre belirlenmesi gerekmektedir. Kullanım şeklinize göre belirleyeceğiniz otomatik pergola modellerini ister açık isterseniz kapalı bir şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yaz ve kış ayları boyunca otomatik pergolalar sayesinde açık alanlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *