antalya_pergola_inorma

ANTALYA RAYLI  TENTE

Akdeniz’in incisi olan Antalya dünle bugünün birleştiği bir seyrüseferdir. Işığın yüksekte doğduğu Toros dağları, eteklerinde sere serpe uzanmış yemyeşil ormanları ve birbirine sarılmış sedir, köknar, sarıçam, kayın, ardıç, karaçam, ıhlamur ağaçları ile yayla havasında uzun yürüyüşlerin meskenidir. Birbirinden çeşitli şifalı otların yer aldığı doğa harikası Antalya ormanları kesintisiz nefesin en güzel kaçış alanıdır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Antalya,  sahip olduğu tarihin izleri ve doğal güzelliğiyle Türk turizmine ve ekonomisine önemli katme değer sağlamaktadır. Turizmin önemli kalesi olan Antalya’da  tarım ve hayvancılık da ön plandadır.

Mis gibi kokusu sokaklara yayılan turunçgiller ailesinin kenti Antalya; portakal, mandalina, greyfurt ve muz meyvelerinin de merkezidir. Meyvecilikle birlikte zeytiniyle de ünlü Antalya, taptaze lezzetlerden hazırlanmış sofralarıyla ünlüdür. Kahvaltıların vazgeçilmezi reçellerin baş tacı Antalya; turunç, bergamot, greyfurt, portakal, limon gibi narenciye ürünleriyle birlikte karpuz ve enfes karanfil aromalı minik patlıcanlı reçelleri ile bilinir. Kentin geleneksel yemekleri arasında ise taratorlu piyaz, hibeş, laba, saç kavurması, tandır kebabı, külle, güleviz,  domates civesi, arap aşının yanında ot ağırlıklı Girit tadları ve deniz ürünleri bulunmaktadır.

Arkeolojik ve tarihi kalıntılarıyla yerli ve yabancı turislerin de büyük ilgi gösterdiği Antalya; insanlık tarihinin en eski yerleşim yerlerinin başında gelen Karain mağarası ile ünlü Perge, antik kentin tiyatrosu ve Roma mimarisinin en önemli öreneklerinden biri olan Aspendos, Demre ilçesindeki Simena antik kenti kalıntıları, Side Antik kenti, Hitit metinlerinde Patar olarak geçen Patara, İ.Ö 167-168 yıllarında basılan Likya Birlik sikkelerinde adı geçen Olympos şle ziyaretçilerini adeta bir zaman yolculuğuna çıkartır. Kent ve çevresinde diğer görülmesi gereken yerler arasında ise; Antalya Kaleiçi, Kesik Minare, Hadrianus Kapısı, Hısırlık Kulesi, Düden Şelalesi, Karaalioğlu Parkı, geleneksel Antalya evleri ve Müzesi yer alıyor.

Berrak ve ılıman deniziyle tercih edilen Antalya muhteşem koyları ve plajlarıyla dikkat çeker. Şehir merkezinde ve çevresinde denizin ve güneşin tadını çıkartmak isteyenler; Kemer, Tekirova, Kumluca, Finike, Demre, Kaş, Beldibi Plajları, Göynük sahilleri, Tekirova, Olympos, Side, Konyaaltı Plajları, Lara, Karpuzkaldıran, Belek ve Kundu Plajlarını ziyaret edebilir.

Antalya, eğlence hayatı dendiğinde akla ilk gelen kenttir. Keyifli bir yemek, günden çalmak için bir kahve molası ya da özel bir akşam geçirmek istiyenler için Antalya biçilmiş kaftandır.  Antalya’da ister gündüz isterse akşam, her yaşa ve kesim için keyifle zaman geçirebileceği alternatifli dinlenme ve eğlenme mekanları mevcuttur.

Antalya’nın yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlıdır. Antalya’nın deniz bölgesinde yazlar çok sıcak ve uzun geçer. Kış mevsiminde dahi güneşle barışık olan Antalya’da yılın bir kaç ayında sağanak yağmur görülür. Antalya’da yılın dokuz ayı denize girilebilir.

Antalya konumu itibari ile yazlıkçılar için de vazgeçilmezdir. Özellikle kente ortalama 45 dakika uzaklıkta bulunan Kemer, Beldibi beldelerinde yazlık mekanlar çoktur. Antalya’nın kuru sıcağından uzakta, daha ılıman havasıyla dikkat çeken bu bölgeler özellikle Antalyalı yerli halk tarafından çok tercih edilir.

Antalya gibi yazı uzun, kışı ise yağmurlu geçen kentler için gölgelendirme sistemleri önemli bir ihtiyaçtır. İklim şartlarından zarar görmeden açık hava mekanlarını keyifli yaşama alanlarına dönüştürmek amacıyla Antalya Raylı Tente Sistemi,  çok amaçlı ileri teknolojik imkânlarla çevreye uyumlu ve şıklık katan ambiyanslı çözüm önerileri sunar.

Antalya Raylı Tente, özel bir gergi sistemi ile çalışan ve her türlü hava koşulunda kullanılabilen dayanıklı bir sistemdir. Uzun ömürlü olan ve her türlü mekâna uyum sağlayabilen bir yapıdadır.

Antalya Raylı Tente Sistemi, kullanım alanı olarak cafe ve restaurantların dış mekânlarında, konutların bahçe ve teraslarında her mevsim rahatlıkla kullanım imkânı sağlar. Antalya Raylı Tente Sistemleri, üç katmanlı kumaşı sayesinde mekanı yazın sıcaktan ve güneşin zararlı ışınlarından, kışın ise yağmurun ve olumsuz hava şartlarının etkisinden korur. Raylar ve yürüyen aksamlar ses çıkarmaz ve bakım gerektirmez. Uzaktan kumanda ile yönetilen Antalya Raylı Tente Sistemleri, açılıp kapanma özelliğiyle çok pratiktir. Antalya Raylı Tente modelinin çevresine çeşitli kapama sistemleri uygulanarak tamamen kapalı bir alan oluşturulabilir. Böylece mekânlarınız yazın sıcaklarında tamamen açık bir ortam olurken,  kışın zor hava şartlarında tamamen kapalı bir ortam halini alır. Antalya Raylı Tente Sistemi, dış mekân keyfini size 4 mevsim sunan bir tente modelidir.

Mekanlarda geçici çözüm arayışı ile kullanılan kafe ve mega şemsiyelerinin güneş veya yağmuru belli sınırdan sonra engelleyememe sıkıntısını ortadan kaldıran İnorma Yapı Sistemleri Antalya Raylı Tente ile hem mekanınızın değer kazanmasını sağlayacak hem de kalıcı yapısıyla keyifli bir yaşam alanına sahip olacaksınız.

 

Uygun fiyat koşulları, kalitesi, uzun ömrü ve tüm mekanlarda tam korumalı kullanım alanıyla büyük ilgi gören Antalya Raylı Tente Sistemi yaşattığı rahatlık ve keyifle tüm açık alan sorunlarınıza çözüm getirmektedir.

Antalya Raylı Tente Sistemini aradığınızda, profesyonel ekibimiz en kısa zamanda sizlere ulaşıp gerekli ölçüyü alır ve yine en kısa sürede montaj ekibini yollayarak, kişiye özel müşteri hizmeti farkıyla kolayca tente gölge sisteminizi uygular.

 

Gölge sistemlerinde dünya ve Türkiye pazarının öncü markalarından İnorma Yapı Sistemleri, ödün vermediği kalitesi, yaratıcı çözümleri ve ARGE çalışmaları sonucu edindiği teknolojik birikimiyle her türlü ihtiyaca yönelik hazırladığı tasarım harikası ve işlevsel geniş ürün gamı ile alanında fark yaratıyor.

İnorma Yapı Sistemleri, dünya standartlarında ürettiği; Pergola Sistemleri, Tente (Winttent, Upriht, Körüklü Tente, Mafsallı Tente, Çift Taraflı Tente, Tente ve Pergola Motorları), Cam Sistemleri (Kış Bahçesi, Giyotin Cam, Cam Tavan, Cam Balkon, Katlanır Cam, Hebeschiebe, Fotoselli Kapı), Rolling Roof ve Zip Perde ürünleri çerçevesinde ihtiyaca yönelik kalıcı çözümleriyle sektörün en çok tercih edilen markası olarak tüm Türkiye’ye hizmet vermeye devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

pergola*sistemleri-inorma

ANTALYA PERGOLA

Bazı şehirler vardır ki geçmişin gizemli sesiyle hayatın sırrına erdirir. Öyle bir sırdır ki o; nice medeniyete, nice efsaneye, nice savaşlara ve nice aşklara tanıklık etmiştir. Artık kendi dili, kendi sesi vardır o şehrin. Kırmızı ve sarının alacasında güneşin aydınlattığı yüksek Bey Dağları, turkuvaz mavisi berrak denizi, dantel gibi işlenmiş koyları, deniz kabuklarının sıralandığı uçsuz bucaksız sahili, ince kumu ve renkli taşlarıyla alabildiğine geniş plajları, yakamozlara saklanan geceleri, ateş böceklerinin dansı, mandalina kokusuna karışan portakal ağaçları, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, dar sokaklarına gizlediği koca tarihiyle Akdeniz’in incisi olan Antalya dünle bugünün  birleştiği bir seyrüseferdir.

Antalya, ışığın yüksekte doğduğu Toros Dağları eteklerinde sere serpe uzanmış yemyeşil ormanları ve birbirine sarılmış sedir, sarıçam, kayın, ardıç, karaçam, ıhlamur ağaçları, kardelen çiçeği ile yayla havasında uzun yürüyüşlerin meskenidir. Birbirinden çeşitli şifalı otların yer aldığı doğa harikası Antalya ormanları kesintisiz nefesin en güzel kaçış alanıdır.

Dünden bugüne bir çok medeniyeti barındıran Antalya, Türkiye’nin en çok antik kentine sahip kentidir. Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ile Osmanlılar’ın tarihi izlerini taşıyan şehirde ekonomik hayat, tarım ve hayvancılıkla birlikte turizme dayalıdır. Antalya, Türkiye’nin en önemli turizm merkezidir. İ.Ö 158 yılında kurulan Antalya’nın hikayesi Bergama Kralı ikinci Attalos’un yeni liman şehirleri kurmak için akıncılarına, “Gidin bana öyle bir yer bulun ki hiç kimse gözünü oradan ayıramasın. Gidin bana yeryüzünün cennetini bulun” emriyle başladı. Toroslar’ın eteklerinde keşfedilen Akdeniz’in incisi kente Attalos’un adından esinlenerek “Attaleia” adı verildi. Kent, Bergamalılar’dan sonra da bu isimle anılmaya devam etti. Ardından Türklerin bölgeye yerleşmesiyle “Attaleia” adı Stelai, Satalya, Adalya ve Antalya olarak değiştirildi.

Arkeolojik ve tarihi kalıntılarıyla yerli ve yabancı turislerin de büyük ilgi gösterdiği Antalya; insanlık tarihinin en eski yerleşim yerlerinin başında gelen Karain mağarası ile ünlü Perge, antik kentin tiyatrosu ve Roma mimarisinin en önemli öreneklerinden biri olan Aspendos, Demre ilçesindeki Simena antik kenti kalıntıları, Side Antik kenti, Hitit metinlerinde Patar olarak geçen Patara, İ.Ö 167-168 yıllarında basılan Likya Birlik sikkelerinde adı geçen Olympos ile ziyaretçilerini adeta bir zaman yolculuğuna çıkartır. Kent ve çevresinde diğer görülmesi gereken yerler arasında ise; Antalya Kaleiçi, ünlü Kesik Minare, Hadrianus Kapısı, Hısırlık Kulesi, Düden Şelalesi, Karaalioğlu Parkı, geleneksel Antalya evleri ve Müzesi yer alıyor.

Antalya, doğal güzellikleri ve tarihi eserlerinin yanı sıra, eğlence hayatıyla da önemli bir tatil destinasyonudur. Kentin eğlence hayatı dendiğinde akla ilk gelen mekan, ödüllü yat limanıyla Kaleiçi’dir. Keyifli bir yemek, günden çalmak için bir kahve molası ya da özel bir akşam geçirmek istiyenler için Kaleiçi biçilmiş kaftandır.  Küçük bir alışveriş turunun da yapılabileceği mekanda keyifli restaurant, cafe ve barlar bulunmaktadır. Kaleiçi, hem gündüz hem de akşamları dinamik bir ziyaretçi profiline sahiptir. Kaleiçi’nin yanı sıra şehirde bulunan bir çok otel, kapalı ve açık hava mekanları yerli ve yabancı turistin büyük ilgisini çeker. Her yaşa ve kesime göre altenatif mekanların yer aldığı Antalya, Türkiye’nin de en önemli eğlence merkezidir.

Antalya’nın yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlıdır. Antalya’nın deniz bölgesinde yazlar çok sıcak ve uzun geçer. Kış mevsiminde dahi güneşle barışık olan Antalya’da yılın bir kaç ayında sağanak yağmur görülür. Antalya’da yılın dokuz ayı denize girilebilir.

Antalya konumu itibari ile yazlıkçılar için de vazgeçilmezdir. Özellikle kente ortalama 45 dakika uzaklıkta bulunan Kemer, Beldibi beldelerinde yazlık mekanlar çoktur. Antalya’nın kuru sıcağından uzakta, daha ılıman havasıyla dikkat çeken bu bölgeler özellikle Antalyalı yerli halk tarafından çok tercih edilir.

Bir doğa harikası olan Antalya’ya bir saatlik mesafede bulunan Beydağları üzerinde yer alan Saklıkent, adeta bölgenin saklı cennetidir. Yerli halkın kaçış noktalarından biri olan Saklıkent, birbirinden güzel evleriyle de ünlüdür. Kar kalığının 50 ile 100 metre arasında olduğu Saklıkent’de sezon Aralık – Mart ayları arasındadır. Beydağlarının zirvesine gitmek isteyenler için şehir merkezinde günlük turlar mevcuttur.

Geçmişte mekanlarda geçici çözüm arayışı ile sınırlı alanda kullanılabilinen kafe ve mega şemsiyelerinin yerine ihtiyaca yönelik, günümüz teknolojisine uygun dünya standartlarında kaliteli, dayanıklı ve tasarım modelleriyle gölge ürünleri üreten İnorma Yapı Sistemleri, Antalya Raylı Pergola ile  hem mekanınıza değer katıyor hem de sorunlarınızı kalıcı olarak çözüyor.

Uçsuz bucaksız masmavi bir deniz manzarası ve güneşin eşliğinde yaşanan keyifli iç ve dış mekanların 4 mevsim keyfini yaşatacak bir sistem olan Antalya Pergola Sistemi, dış mekanda sunduğu konfor ve kullanım kolaylığı ile şehrin yaz ve kış aylarını, her mevsim koşullarında huzurla yaşama imkanı sunar. Antalya Pergola Sistemi; tüm cafe, restoran, bahçe, kamelya, teras, sera, havuz, her türlü işletmelerin yanı sıra, evlerin açık alanlarını da dört mevsim keyifle yaşanacak hale getirir. Antalya Pergola Sistemi hem sıcağın bunaltıcılığından hem de kış mevsiminin yağmur ve kar soğuğundan korunmayı sağlar. Dört mevsim boyunca dış mekânlardan mahrum kalmayı önleyen Antalya Pergola Sistemi ile keyifli sohbetlerle mutlu anlar, unutulmayacak anılara dönüşür.

 

İnorma son teknolojisi ile Antalya Pergola Sisteminin üzerine geçirilmiş, üç kattan oluşan blackout yanmaz pvc tavan tentesiyle kaplanıp, üst üste katlanarak ilerleyen raylar sayesinde kolayca kapatılabilen açık mekanlar, yağmur suyu sızıntısı sorununa da kesin çözüm getirir. Antalya Pergola Sistemi tente üzerinde bulunan tahliye olukları yağmur sonrası damla birikimini de önler. Kullanılan malzemeler arasında; ahşap görünümlü paslanmaz alüminyum, ral kodlu elektrostatic toz boya, alüminyum profiller, alüminyum plaka, koruyucu çatı, yağmur olukları, 3 katlı yağmur almayan ve ateş almayan blackout pvc tente örtüsü, uzaktan kumanda ve arzuya göre spot aydınlatma bulunmaktadır.

 

Antalya Pergola Sistemi, kullanışlı olduğu kadar şık, dekoratif yapısıyla bulunduğu ortama özel bir ambiyans katar. Antalya Pergola Sistemi; cafe, restoran, evlerin balkon veya bahçelerinde hoşça vakit geçirebilecek zamanlar sağlar. Antalya Pergola Sistemi, yaşanan mevsime tam anlamıyla hakim olmanızı sağlar.

Antalya Pergola Sistemlerini aradığınızda, profesyonel ekibimiz en kısa zamanda sizlere ulaşıp gerekli ölçüyü alır ve yine en kısa sürede montaj ekibini yollayarak, kişiye özel müşteri hizmeti farkıyla kolayca pergola sisteminizi uygular.

 

İnorma Yapı Sistemleri, dünya standartlarında ürettiği; Pergola Sistemleri, Tente (Winttent, Upriht, Körüklü Tente, Mafsallı Tente, Çift Taraflı Tente, Tente ), Cam Sistemleri (Kış Bahçesi, Giyotin Cam, Cam Tavan, Cam Balkon, Katlanır Cam, Hebeschiebe, Fotoselli Kapı), Rolling Roof ve Zip Perde ürünleri çerçevesinde ihtiyaca yönelik kalıcı çözümleriyle sektörün en çok tercih edilen markası olarak tüm Türkiye’ye hizmet vermeye devam ediyor.